ML و هوش مصنوعی:حاضر / انسان:غایب / آیا آماده اخراج شدن هستی؟

نقش هوش مصنوعی و ML برای رفع مشکلات کشاورزان

هوش مصنوعی و ML توانایی افزایش تولید، از پیش‌بینیِ نیاز تا بهبود تکنیک‌های کشاورزی را دارند. بسیاری از ما در این بخش به تازگی متوجه شده ایم که هوش مصنوعی و ML چگونه کشاورزی را تغییر داده اند؟ و چگونه در مورد آن فکر می کنیم؟

ما در مسیری هستیم که می توانیم پتانسیل هوش مصنوعی و ML را در یک انفجار کشاورزی ببینیم. که صنعت را چگونه متحول می کند؟ به ویژه در کشوری با اقتصاد کشاورزی عظیمی مانند هند. استفاده از هوش مصنوعی و ML در کشاورزی هند اثرات گسترده‌ای از جمله تولید بالاتر، هزینه‌های ارزان‌تر، و بهبود تصمیم‌گیری و همچنین توانایی شرکت‌ها برای عرضه میوه‌های تازه که نیازهای مشتریانشان را برآورده می‌کند، خواهد داشت. رشد سریع علم و فناوری برپایه هوش مصنوعی و ML نه تنها بر کشاورزی بلکه بر جهان کسب و کار و اخراج نیروهای انسانی، تاثیر شگرفی گذاشته است.

آیا ما انسان های امروزی باید برای این زود بازنشستگی های اجباری، خوشحال باشیم یا غمگین؟

 

هوش مصنوعی -حاضر- انسان -غایب

 

زنان در ایالات متحده کمتر از مردان معتقدند که فناوری بر جامعه تأثیر گذاشته است

بر اساس تجزیه و تحلیل جدید موسسه جهانی مک کینزی، پیش بینی می شود که زنان بیشتری در دهه آینده شغل خود را از دست می دهند، زیرا بخش ها به دلیل پیشرفت های سریع در فناوری های هوش مصنوعی مولد (AI) و اتوماسیون، منقبض می شوند. با توجه به پیشرفت سریع هوش مصنوعی، تخمین زده می شود که حدود یک سوم ساعات کاری در اقتصاد آمریکا تا سال 2030 خودکار شود. خدمات مشتری، پشتیبانی اداری و خدمات غذایی احتمالاً کاهش بیشتری پیدا می کند.
بر اساس این برآورد، حدود 12 میلیون کارگر تا سال 2030 مجبور به ترک مشاغلِ رو به کاهش خواهند شد. کارگرانی که در موقعیت‌های با درآمد پایین‌تر قرار دارند، 14 برابر بیشتر از کسانی که در مشاغل پردرآمدتر هستند، اخراج خواهند شد. که نشان می‌دهد اقتصاد در حال تغییر است. در تجزیه و تحلیل مک کینزی، زنان 1.5 برابر بیشتر از مردان احتمال دارد شغل خود را تغییر دهند، زیرا آنها در خدمات مشتری، پشتیبانی اداری و صنایع خدمات غذایی در حال فعالیت هستند.

تأثیر هوش مصنوعی بر کار زنان در پنج حوزه اساسی

1. تعداد بیشتری از زنان مشاغل فعلی خود را از دست خواهند داد:

زنان اکثریت کارگران را در طبقه پایین دریافت حقوق تشکیل می دهند (کسانی که 30800 تا 38200 دلار یا کمتر در سال درآمد دارند). با انقباض بخش‌های پشتیبانی اداری و خدمات مشتری، زنان شاغل در این زمینه‌ها تا سال 2030 شغل خود را از دست خواهند داد. این صنایع رو به زوال اکنون افراد با تحصیلات کمتر، به‌ویژه زنان و رنگین پوستان را استخدام می‌کنند و کارمندان سیاه‌پوست و اسپانیایی تبار در بخش تولید و خدمات غذایی متمرکز هستند.

2. زنان ممکن است تشویق شوند تا وظایف خانگی خود را انجام دهند:

با نگاهی به گذشته یعنی در دوره همه گیری ویروس کرونا، زنان بیشتر از مردان کار را ترک کردند و حدود سه سال طول کشید تا تعداد زنان شاغل در ایالات متحده با نیروی کار قبل از همه گیری برابری کنند. زنان در مشاغلِ کم دستمزد اغلب وظایف خانوادگی دارند که ممکن است آنها را از تغییر شغل و تلاش برای شغل جدید بازدارد.

3. زنان ممکن است نیاز به تغییر شغل داشته باشند:

اگرچه بخش های غذا، مشتریان و خدمات اداری به دلیل هوش مصنوعی همچنان در حال انقباض هستند، صنایعی که از لحاظ تاریخی تحت سلطه مردان قرار دارند مانند ساخت و ساز با کمبود نیروی کار مواجه است. زنان ممکن است این شکاف ها را پر کنند و چالش های تنوع در ساخت و ساز را حل کنند. با افزایش سن جمعیت آمریکا، تقاضا برای کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز افزایش می یابد، که با تغییرات ساختاری ناشی از همه گیری مرتبط است.

4. زنان ممکن است نیاز به بهبود مهارت های خود داشته باشند:

زنانی که می خواهند شغل خود را تغییر دهند باید توانایی های جدیدی را به مجموعه مهارت های فعلی خود اضافه کنند. این امر مستلزم برنامه‌های آموزشی، تطبیق کارآمد شغل و روش‌های جایگزین استخدام و آموزش از سوی شرکت‌ها است. همچنین آموزش برای زنان باید در اولویت قرار گیرد.

خبر خوش برای زنان با مهارت بالا

5. زنان بیشتری ممکن است بتوانند در مشاغل پردرآمدتر کار کنند:

اگرچه مطالعه ما پیش‌بینی می‌کند تا سال 2030، 1.1 میلیون شغل در دو طبقه پایین‌ترین حقوق از دست رفته باشد، نویسندگان می‌نویسند، مشاغل در طبقه بالاتر دستمزد ممکن است به میزان قابل توجهی افزایش یابد حدودا 3.8 میلیون. در حالی که شرکت‌ها در آموزش افراد برای مجموعه مهارت‌های مورد نظر، با چالش‌هایی مواجه هستند، فرصت‌هایی برای استخدام از جمعیت‌های فراموش شده، مانند افراد بدون مدرک دانشگاهی و کارگران با شکاف شغلی وجود دارد. این ممکن است نشان دهنده افزایش تعداد زنان شاغل در مشاغل پردرآمد باشد.

اشتراک گذاری:

مطالب دیگر

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *