گوگل SGE چیست؟

گوگل SGE: گوگل با هوش مصنوعی SGE هوشمندتر می شود

گوگل SGE و گوگل جمینی Gemini از بهترین ابزارهای معرفی شده توسط شرکت گوگل هستند. Google قابلیت Search Generative Experience را معرفی کرده است که یک ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی است. جستجوی گوگل یکی از محبوب ترین و قدرتمندترین ابزارهای موجود در اینترنت است که به میلیاردها کاربر کمک می کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را روزانه پیدا کنند. اما گوگل تنها به ارائه لینک به صفحات وب بسنده نمی کند. می‌خواهد جستجو را هوشمندتر، خلاقانه‌تر و محاوره‌ای‌تر کند. به همین دلیل است که Search Generative Experience (SGE) را معرفی کرده است، یک ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی که خلاصه‌ها، پاسخ‌ها و بینش‌ها را تولید می‌کند.

SGE چیست؟

SGE در حال حاضر به صورت آزمایشی در Search Labs در دسترس است. پلتفرمی که کاربران می توانند ویژگی های جدید و نوآورانه را برای جستجوی Google امتحان کنند. اگر SGE را در Search Labs فعال کنید. یک کادر خلاصه رنگارنگ در بالای نتایج جستجوی خود خواهید دید. جایی که هوش مصنوعی Google سعی می کند مرتبط ترین و مفیدترین اطلاعات را برای درخواست شما در اختیار شما قرار دهد. همچنین می‌توانید سؤالات یا درخواست‌های پیچیده‌ای بپرسید. مانند «چگونه برای سفر به ژاپن برنامه‌ریزی کنیم» یا «برای من شعری در مورد عشق بنویس» SGE پاسخ‌هایی را برای شما ایجاد می‌کند.

یکی از هیجان‌انگیزترین جنبه‌های SGE این است که اکنون می‌تواند تصاویر و ویدیوها را در کادر خلاصه نمایش دهد. به عنوان مثال، اگر «ریزترین پرندگان شکاری» را جستجو کنید، می‌توانید ظاهر آنها را ببینید و اطلاعات بیشتری از وب دریافت کنید. یا اگر عبارت «چگونگی ایستادن روی دست» را جستجو کنید، ویدیوهایی را مشاهده خواهید کرد که این تکنیک را نشان می‌دهند. این امر جستجو را بصری تر می کند و به شما امکان می دهد چیزهای جدید را راحت تر یاد بگیرید.

گوگل SGE

گوگل همچنین در حال کار بر روی سریعتر و متنی­ تر کردن SGE است. کادر خلاصه و زمان بارگذاری به نصف کاهش پیدا کرده است. تاریخ­های انتشار را در کنار پیوندهای وب در کادر اضافه کرده است. بنابراین می توانید ببینید که اطلاعات چقدر جدید هستند. گوگل می گوید که SGE هنوز در حال توسعه است و در طول زمان به بهبود و گسترش قابلیت­های خود ادامه خواهد داد. SGE نگاهی اجمالی به آینده جستجوی گوگل است، جایی که هوش مصنوعی نقش بزرگتری در ایجاد و ارائه اطلاعات ایفا خواهد کرد.

چگونه به آزمایشگاه­های جستجوی گوگل دسترسی زودهنگام داشته باشیم؟

پس از اینکه مایکروسافت هوش مصنوعی Bing را اعلام کرد، سر و صدایی در مورد Google Magi به وجود آمد – یک پروژه جستجوی جدید از Google. در سال 2023، گوگل رسما یک طرح جستجوی جدید به نام Search Generative Experience (SGE) را اعلام کرد. اگرچه فهرست انتظار برای دسترسی به چت Bard حذف شده است، SGE هنوز در حالت پیش نمایش است. این بدان معناست که شما باید برای تایید درخواست دهید و قبل از دسترسی به SGE در لیست انتظار بمانید.

Google Labs با ویژگی­های جدید بازگشته است

اکنون، Google در آزمایشگاه خود، ویژگی‌های آزمایشی جدیدی را معرفی می کند. ویژگی‌های جدید عبارتند از جستجوی Google، Google Workplace، Project Tailwind و Music LM. برای درخواست لیست انتظار SGE، باید از طریق Search Labs در سایت جدید Google Labs درخواست دهید.

«آزمایش‌های جستجو» برنامه‌ای برای افراد است تا تجربیات «جستجوی Google» را در مراحل اولیه آزمایش کنند و بازخوردشان را به اشتراک بگذارند. Search Lab  از جمله تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی ست، که در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و در برنامه Google در تلفن‌های Android و iPhone و در Chrome روی دسک‌تاپ در دسترس هستند. کیفیت و در دسترس بودن ممکن است متفاوت باشد.

آنچه شما نیاز دارید

نکته مهم: در حال حاضر، Search Labs برای تعداد محدودی از افراد در ایالات متحده، هند و ژاپن در دسترس است. این فقط به زبان های انگلیسی، هندی و ژاپنی در دسترس است.

  • مرورگر کروم را دانلود کنید.
  • باید 18 سال یا بیشتر داشته باشد.
  • با حساب شخصی گوگل وارد شوید. نمی‌توانید از حساب Google Workspace استفاده کنید.
حالا برای Search Labs ثبت نام کنید
  • در رایانه خود، Chrome را باز کنید.
  • مطمئن شوید که حالت ناشناس خاموش باشد (Incognito = OFF) و بعد وارد حساب Google خود شوید.
  • در بالای مرورگر، روی برگه جدید افزودن امکانات یا استثناها کلیک کنید.
  • در سمت چپ بالای صفحه، روی نماد Labs کلیک کنید.

دانستن این نکات ضروری ست:

نکته 1: اگر نماد Labs را پیدا نکردید، در حال حاضر در دسترس شما نیست.

نکته 2:ممکن است لازم باشد برای دسترسی به آزمایشگاه­ها به لیست انتظار بپیوندید. اگر چنین است، روی Join Waitlist کلیک کنید.

نکته 3: برای بررسی اینکه آیا آزمایش‌ها برای شما آماده هستند، روی نماد Labs ضربه بزنید. اگر گزینه شروع آزمایش را پیدا نکردید، بعداً دوباره امتحان کنید.

چه زمانی آزمایشگاه­های جستجو در کشور من در دسترس خواهند بود؟

گوگل در پاسخ به این سوال، می گوید:

اگرچه نمی‌توانیم تاریخ‌های دقیقی را برای زمانی که آزمایشگاه‌های جستجو در کشور شما در دسترس خواهند بود به اشتراک بگذاریم، اما در حال حاضر در حال گسترش آن به خارج از ایالات متحده هستیم.

 

Gemini- گوگل جمینی

 

گوگل جمینی Gemini چیست؟

گوگل جمینی Gemini یک مدل پایه جدید هوش مصنوعی است. هدف آن به چالش کشیدن ChatGPT OpenAI در حوزه ها و وظایف مختلف است. رقابت برای برتری در زمینه‌های پویای هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی در حالی داغ‌تر می‌شود که Google Gemini و OpenAI ChatGPT آماده رقابت می‌شوند. صحبت های زیادی در مورد پتانسیل گوگل جمینی Gemini برای پیشی گرفتن از ChatGPT یعنی رهبر حال حاضر مدل های زبان AI، وجود دارد.

Large Language Model

در حال حاضر Gemini، یک مدل زبان بزرگ جدیدِ (LLM) در دست توسعه است. گفته می شود که در پنج زمینه حیاتی از ChatGPT بهتر عمل کند:

1.Gemini از یادگیری تقویتی استفاده می کند. روشی که نرم افزار را قادر می سازد تا دانش را از طریق خطا به دست آورد و ارزیابی هایی را در مورد عملکرد خود دریافت کند. این ویژگی ممکن است گوگل جمینی Gemini را برای برنامه ریزی و حل مسائل نسبت به ChatGPT که بر روی مجموعه داده عظیمی از متن و کد آموزش داده شده است، مجهزتر کند.

2. گوگل جمینی قادر خواهد بود با رایانه و اینترنت مستقل تر از ChatGPT تعامل داشته باشد که فقط قادر است به ورودی های متنی افراد پاسخ دهد. در نتیجه جمینی ممکن است در طیف وسیع تری از کاربردها سازگارتر و ارزشمندتر شود.

3.Gemini قادر خواهد بود متون را به درستی و هنرمندانه تر از ChatGPT تولید کند، از جمله شعر، کد، فیلمنامه، آهنگسازی، ایمیل و نامه. در نتیجه گوگل جمینی Gemini ممکن است ابزار مفیدتری برای نویسندگان، نقاشان و دیگر کارگران خلاق باشد.

4.جمینی استفاده از یادگیری تقویتی و توانایی ارتباط مستقل با رایانه و اینترنت، مهارت های حل مسئله را بهبود می بخشد. گوگل Gemini ممکن است در نتیجه برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که باید مشکلات چالش برانگیز را حل کنند، به ابزار مفیدتری تبدیل شود.

5.توانایی Gemini در مقیاس بهتر از ChatGPT است. گوگل می تواند آن را برای استفاده در برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ مناسب تر کند. دولت‌ها، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی، و سایر سازمان‌هایی که نیاز به مدیریت حجم وسیعی از داده‌ها دارند، ممکن است جمینی را ابزاری مفیدتر بدانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *