ویترین-مجازی

ویترین مجازی یا نمایشگرهای شفاف با نام هایی همچون ال سی دی ترنسپرنت یا ال سی دی شفاف نیز شناخته می شود. محصولی متفاوت با قابلیت نمایش تصاویر به صورت شفاف است. نمایشگر شفاف به کاربر این امکان را می دهد آنچه را که روی صفحه نمایش داده می شود را  ببیند، در حالی که قادر به دیدن خود محصول نیز هست. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشی که باید آنها را از سیستم های ترکیبی تصویر متمایز کرد. منظور تصاویری است که با ترکیب اپتیکی چندین تصویر در حوزه جلوه های بصری مشابهی قرار دارند. همچنین دارای میزان شفافیت بالایی است.که باعث می شود فرد بتواند مانند شیشه از طریق صفحه، خوب نگاه کند.

در واقع ویترین مجازی صفحه نمایشی است.که شما نه تنها تصاویر مختلف را روی آن می بینید.بلکه داخل باکس یا (فروشگاه) را هم به وضوح می توانید ببینید. بدین صورت شما هم محصول و هم تبلیغات محصول را یکجا تماشا می کنید. همین امر موجب افزایش بیشتر جذابیت صفحه نمایش شفاف می شود. این جذابیت باعث می شود، یک تأثیر بسیار قدرتمند ایجاد شود. شما با استفاده از ویترین مجازی می توانید، بینندگان را به تعامل در سطحی فراتر از حد انتظار تشویق کنید .

در مجموع دو نوع فناوری در ال سی دی ترنسپرنت وجود دارد. مورد اول جذبی (LCD) و مورد دوم تابشی (LED). LCD ها که دستگاه های جذبی هستند، با کاهش انتخابی شدت نور عبوری از نمایشگر کار می کنند. این در حالی است که LED ها به عنوان دستگاه های تابشی نور عبوری از نمایشگر را به طور انتخابی اضافه می کنند.

ویترین-شفاف

ویژگی های ال سی دی ترنسپرنت ساده

  •  شفافیت بالا: در محیط های بیرونی ساختمان که نور مستفیم آفتاب وجود دارد، شفافیت 60 درصدی را به راحتی می‌تواند ایجاد کرد. به صورتی که هیچ تداخلی در تصویر و پس زمینه دیده نمی‌شود.
  • اشغال فضای بسیار کمی: ضخامت برد اصلی نمایشگر تنها 10 میلیمتر فضا را اشغال می‌کند.
  • وزن بسیار سبک: معمولا وزن نمایشگر شفاف حدودا 10- 12 کیلوگرم در متر مربع می‌باشد.
  • ظاهری ساده و نصب آسان
  • قیمت بسیار مناسب 
  • کاهش مصرف انرژی 

ال سی دی های ترنسپرنت هوشمند

این نمایشگر های هوشمند از یک سیستم لمسی برخوردار هستند که شما می توانید با لمس آن به محتوای دستگاه دسترسی داشته باشید. در واقع این دستگاه ها از یک سیستم تعاملی استفاده می کنند که تجربه کاربری راحت تری را برای شما به همراه خواهد داشت. از این دستگاه ها در مکان های مختلفی استفاده می شود. از مهم ترین مکان هایی که تا کنون استفاده شده می توان به: نمایشگاه ها، شو روم هایی که برای وسایل ارزشمند برگزار می شوند، ایونت ها، موزه ها و گالری ها، رویداد های زنده و راه اندازی محصول و سوپرمارکت ها و فروشندگان اشاره کرد.

در این سیستم ها شما به راحتی می توانید گزینه های چند لمسی را در اختیار داشته باشید. همچنین رایانه های شخصی و پخش کننده های رسانه را می توانید به راحتی به آن ها متصل کنید. به این ال سی دی ها باکس ترنسپرنت نیز گفته می شود که با توجه به نوع ویترین فروشگاه و یا محصول شما می تواند ابعاد متفاوتی داشته باشد. 

ال-سی-دی-ترنسپرنت-هوشمند

ویترین مجازی یا ال سی دی ترنسپرنت

ال سی دی های ترنسپرنت با نام ویترین مجازی نیز شناخته می شوند. این سیستم های هوشمند جدید ترین و روشی تکنولوژیک برای ارائه ویژگی های محصولات شما هستند. شما می توانید از این دستگاه ها در ویترین فروشگاه خود به گونه ای استفاده کنید که مخاطب شما علاوه بر آشنایی با محصولات شما داخل ویترین و یا ختی فروشگاه شما را نیز مشاهده کند. شما می توانید از سیستم های تاچی که برای آن ها تعبیه می شود برای نمایش در نمایشگاه های بزرگ استفاده کنید. چرا که این دستگاه ها حس تعامل بیشتری با کاربر را ایجاد می کند. همچنین کاربر می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن با محصول شما آشنا شده و تشخیص دهد که آن نیازش را برطرف می کند یا خیر؟! که در این صورت به نوعی در زمان هر دوی شما صرفه جویی می شود. 

توهمی که انیمیشن های در حال پخش در این نمایشگر های شفاف ایجاد می کند، بیشتر منجر به جذب مخاطبانتان می شود. همین امر باعث ایجاد حس خرید در افراد می شود. بسیاری از صاحبان مشاغل برای داشتن یک شوروم زیبا به چنین دستگاهی نیاز خواهند داشت تا با صرفه هزینه ای مطلوب بتوانند به معرفی خدمات و حرفه خود بپردازند. اما در ادامه به نحوه کارکرد این سیستم ها می پردازیم.

نحوه کارکرد ویترین مجازی

همانطور که گفته شد، ال سی دی های ترنسپرنت یک ترکیب کننده نوری برای نمایشگر شفاف محسوب می شوند. 

به طور کل دو فناوری اصلی در نمایشگر وجود دارد، LCD و LED. تکنولوژی LED قدیمی تر است و رنگ قرمز منتشر می کند. نمایشگر های OLED جدیدتر از هر دو با استفاده از یک ماده آلی است. در واقع نمایشگر های شفاف OLED به طور گسترده ای در دسترس هستند. هر دو فناوری های ذکر شده از سیستم‌ های نمایشگر معمولی الگوبرداری شده‌اند، اما در نمایشگر های شفاف یا همان ویترین مجازی، تفاوت بین ماهیت جذب ال سی دی و ماهیت تابشی OLED به آن ها ظاهر بصری بسیار متفاوتی می‌ دهد. سیستم های LCD الگویی از سایه و رنگ ها را روی پس زمینه که از طریق نمایشگر دیده می شود، تحمیل می کنند. در حالی که سیستم های OLED یک الگوی تصویر درخشان را بر پس زمینه تحمیل می کنند. نمایشگرهای TASEL بر اساس نمایشگرهای الکترولومینسانس با لایه نازک شفاف با الکترود های شفاف کار می کنند.

به این صورت شما می توانید از طریق این نمایشگر ها ویژگی های محصولات خود را به نمایش بگذارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

میزان شفافیت ال سی دی های ترنسپرنت

نمایشگر های شفاف یا همان ال سی دی های ترنسپرنت شفافیت بالایی دارند. در حدی که به راحتی می توانید در مکان ها مختلف استفاده کنید.تا به صورت کاملا واضح محصولات خود را تبلیغ کنید. همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم علاوه بر نمایش محصول خود محصول نیز قابل مشاهده می باشد. بنابراین می توانید از این امکان در جهت دیده شدن فروشگاه خود نیز استفاده کنید.تا در کنار نمایش محصول فروشگاه نیز در معرض دید مخاطب قرار بگیرد.  

بسیاری از افراد ویترین های مجازی را با هرم های هولوگرافیک اشتباه می گیرند. در واقع این محصول با توجه به این که سه بعدی می باشد.ولی کارایی آن با هرم های هولوگرافیک کاملا متفاوت است.برای درک بهتر این تفاوت ها به شما پیشنهاد می کنیم.که از طریق لینک زیر با نحوه کار و اشکال مختلف هرم های هولوگرافیک آشنا شوید. 

روش آماده سازی ویترین مجازی یا ال سی دی شفاف

ویترین مجازی یا نمایشگر ترنسپرنت به دو صورت صفحه شفاف و باکس عرضه می گردد.که مخاطب می تواند نسبت به نیاز خود جهت استفاده نمایشی و یا عرضه محصول خاص خود از یکی از این ابزار استفاده کند.

اگر به اطلاعات بیشتر و قیمت پیشنهادی نیاز دارید.یا می خواهید ایده های جالب و متنوعی را برای استفاده از صفحه نمایش شفاف در اختیار داشته باشید، لطفا از طریق کارشناسان مجموعه فورسین با ما در ارتباط باشید.

کاربرد ویترین مجازی

معرفی محصولات خاص
معرفی لوگو و برند
نمایش تصاویر

مکانهای مناسب جهت استفاده از LCD TRANSPARENT

بر روی شیشه ویترین فروشگاهها
بصورت باکس داخل مغازه و فروشگاهها
طلا فروشی ها
فروشگاههای فروش موبایل
فروش محصولات خاص فروشگاههای عطر و گالرهای ساعت
مواد غذایی خاص مثل نوشیدنیها

گارانتی و پشتیبانی دستگاه ویترین مجازی

هشت ماه گارانتی این دستگاه می باشد. و شامل سوختگی بر اثر نوسانات برق و ضربه نمی باشد.

سوالات متداول

پخش انیمیشن در ال سی دی ترنسپرنت دو بعدی و در هرم سه بعدی می باشد.

بله این امکان در هر ابعادی وجود دارد. با در نظر گرفتن این نکته که بک دیوار حتما باید سفید باشد.

این دستگاه رنگ سفید را نمایش نمی دهد.

در سایز های ۲۴، ۳۲، ۴۲ و ۶۰ اینچ موجود می باشد.

به طور معمول یک دوره چهار روزه نمایشگاهی ولی در صورت نیاز کارفرما به مدت زمان بیشتر این امکان فراهم است.