ماکت معماری، نمایشی سه بعدی از طرح ساختمان پیشنهادی است. با یک مدل معماری، می توان مقیاس و طراحی بالقوه از یک پروژه ساخت و ساز یا طراحی داخلی را ملاحظه کرد. در روش سنتی، سازندگان به ‌صورت دستی آن ها را خلق می‌کردند..اما با پیشرفت در فناوری رایانه، در حال حاضر مدل های سه بعدی به طور گسترده ای به ارائه یک ایده ساخت و ساز می پردازند.

ماکت های معماری به شما این حس را می‌دهند.که عناصر مختلف در واقعیت با هم ترکیب شده‌اند. علاوه بر این، درک آنها برای سایر مخاطبان، خصوصا افرادی که تجربه‌ای در معماری ندارند، را آسان‌ تر می کند.

مدل-معماری
ARCHITECTURE

اهداف ماکت معماری

از مدل های معماری برای اهداف مختلفی از ایده گرفته.تا محصول نهایی استفاده می کنند. این اهداف بسته به نوع پروژه شما متفاوت است.

 • ماکت ها می توانند باعث فروش یک پروژه شوند. معماران معمولا از مدل هایی برای تجسم پروژه بین معمار و کارفرما، برای فروش ایده پروژه (یا برنامه ریزی)، یا ارائه اطلاعات به عموم در مورد طرح های پیشنهادی استفاده می کنند.
 • آن ها در وقت و هزینه شما صرفه جویی می کنند. یک مدل معماری به پیمانکاران کمک می کند.تا هر گونه چالش احتمالی ساخت و ساز را مشخص کنند. این مدل، تصویری سه بعدی از پروژه را برای بازرسان به نمایش می گذارد.و به آن ها اجازه می دهد.تا به بررسی هرگونه مشکل احتمالی بپردازند. توجه کردن به این نکته در مرحله طراحی عامل صرفه جویی در هزینه و زمان شما می باشد.
 • همچنین به جمع آوری کمک مالی کمک می کنند. مدل های معماری که خوب ساخته شوند.به شما در جمع آوری هزینه های مالی برای ایجاد پروژه خود کمک می کند. ماکت به سرمایه گذاران یک نمایش بصری از ایده شما می دهد.و به آن ها امکان می دهد.دقیقا ببینند پولشان به کجا می رود.
DIFFERENT MODALS

انواع مدل های معماری

با وجود همه‌ی پیشرفت هایی که امروز با آن ها مواجه هستیم، دنیای مدل سازی جایگاه خود در میان معماران را حفظ کرده است. دنیایی که بستری مناسب برای معماران فراهم می‌آورد.که تخیلات، ایده  و طرح های خود را به صورت ملموس‌ تری در قالب ماکت ببیند. اکنون با این مقدمه به معرفی تعدادی از انواع آن ها می‌پردازیم.

مدل معماری توپوگرافی: این مدل ها، بیان کننده سطوح و خطوط سایت هستند. از آن جایی که هر مدل معماری نیازمند.یک پایه مسطح می باشد، مدل های توپوگرافی به عنوان یک پایه عمل می‌کنند. تقریبا هیچ نقطه ‌ای روی زمین، صاف نیست. بنابراین برای تجزیه و تحلیل سطوح سایت و زه کشی استفاده می‌شوند.و در مراحل اولیه طراحی و درک سایت به معماران کمک می‌کند.

مدل معماری خارجی ساختمان: این نوع پر تعداد ترین مورد ساخته شده است. از آن ها برای نمایش به کارفرمای بالقوه استفاده می‌شود. از موادی مانند فوم برد، مقوا، کاغذ کارتنی، چوب، فلز و پلاستیک (که چاپ سه بعدی است) همراه با ورق‌ های شیشه ‌ای یا ورق‌ های شفاف برای ساخت پنجره ‌ها و سایر ویژگی ‌ها استفاده می‌شود.

ماکت های سایت: برای بنگاه‌ ها و مشاورین املاک به عنوان نمایشی در ساختمان‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مکان هایی در مقیاس قابل‌ اعتماد شامل ساختمان‌ ها، پارکینگ و ویژگی‌های طبیعی نشان می‌ دهند. این نوع مدل ها ممکن است.کاری باشند.که دارای گزینه ‌های روشنایی یا حتی آبنمای دیوانه‌کننده‌، جریان‌های واقعی آب باشند. آن ها ترکیبی از سه مدل توپوگرافی، خارجی و منظره ساخته می‌شوند.

این ها تنها بخشی از انواع مورد استفاده در صنعت های مختلف هستند. شما برای درخواست ساخت ماکت و اطلاع از انواع مورد نیاز برای کسب و کار خود می توانید با کارشناسان مجموعه تبلیغاتی فورسین در ارتباط باشید.

ماکت-پرزنت
پلن-معماری
نمونه-معماری

خلاقیت شرکت فورسین در اجرا و ساخت پروژه ماکت های معماری

شرکت فورسین با استفاده از یک نوآوری جدید در این صنعت توانسته است باعث رضایت مندی بیشتر مشتریان خود شود. بدین ترتیب که به وسیله ساخت انیمیشن و نمایش آن به وسیله یک پرژکتور بر روی ماکت ها ( مانند عبور عابرین در پیاده روها، عبور ماشین در خیابان و … ) ایجاد متحرک سازی بر روی پروژه ها شود. و به این وسیله جذابیت بیشتری برای مخاطبان در معرفی یک پروژه ایجاد نماید. شما عزیزان می توانید برای معرفی  محصولات و برند خود از امکانات ویژه ای که شرکت فورسین به شما ارائه می کند بهره مند شوید تا در ذهن مخاطب خود به زیبایی ماندگار شوید.

ARCHITECTURE MODEL

طراحی و ساخت مدل معماری و صنعتی

مجموعه فورسین با سال ها سابقه درخشان به همراه کارگروه مهندسین مجرب، آماده ارائه و ساخت ماکت به سفارش شما مشتریان عزیز میباشد.

در این سال ها گروه شرکت های فورسین تمام تلاش خود را برای ساخت و ارائه در بالاترین سطح کیفی انجام داده است. شرکت فورسین با استفاده از دقت بالا، سرعت زیاد در ساخت و اجرا و با بهره گیری از تکنولوژی روز توانسته است. به رضایت قلبی مشتری و سرمایه گذاران دست یابد.

نمونه کارهای شرکت فورسین: پروژه تاپ آیلند قشم. پل کابلی خلیج فارس. پروژه آرتمیس. پروژه پدیده شاندیز که در ادامه همین صفحه آن ها را خواهید دید.

ساخت ماکت معماری و صنعتی برای برقراری ارتباط با مشتری

یک مدل و نمونه کوچک از سازه و طرح معماری که قرار است در دنیای واقعی ساخته شود. مدل سازی و معماری با هم ارتباطی دو سویه داشته و یکدیگر را تکمیل و تقویت می کنند. چون ساخت مدل باعث می شود طرح اولیه از ذهن معمار به ذهن مشتری انتقال پیدا کند. این امر منجر به برقراری ارتباط میان مشتری و معمار می شود. پس باید آن ها را ساده و قابل فهم طراحی کرد. تا از پیچیدگی های نقشه های سه بعدی کم و درک آن برای بیننده و مشتری راحت باشد.

همانطور که می دانید مدل ها در طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی، معماری. و در ساخت و طراحی دکوراسیون کاربرد ویژه ای دارند. از ماکت سازی بعنوان مهم ترین و تعیین کننده ترین ابزار در طراحی یاد می شود. و همچنین از آن بعنوان روشی برای بازاریابی، بهترین راهکار برای انتقال و ارائه اطلاعات به عموم مردم و نمایش طرح کلی می توان استفاده کرد.

مدل هایی که توسط شرکت فورسین ساخته می شوند

مدل داخلی: فضاهای داخلی، مبلمان، رنگ بندی و چیدمان را نشان می دهد.

مدل لنداسکیپ: به مدل هایی که ویژگی های توسعه سایت از قبیل پیاده رو ها، پل های کوچک، آلاچیق، بافت گیاهی و سایر زیبا سازی های محیطی باشد گفته می شود. معمولا ارائه دهنده فضا های عمومی از قبیل پارک و بوستان می باشد.

مدل شهری:  معمولا در مقیاس های کوچک که چند بلوک شهری و گاها یک شهر کامل یا یک روستا ، مجموعه صنعتی و یا نظامی را شامل می شوند. این ها ابزاری حیاتی برای برنامه ریزی و توسعه شهری محسوب می شوند.

مدل جزئیات: این مدل ها بخش های خاصی از پروژه و تعامل بین آن ها را نشان می دهند. مدل های استراکچر از زیر مجموعه آن ها به شمار می روند.

مدل محصولات: برای رونمایی و معرفی از یک محصول ( مانند محصولات آرایشی و بهداشتی و …) هم ماکت آن محصول در ابعاد بزرگ برای تبلیغات و جایگذاری حتی در سطح شهر ساخته می شود.

همچنین شرکت فورسین انواع میز و کاور را برای نمایش و حفاظت مدل شما در سایز های مورد نیاز فراهم می کند. کاور هایی تا سایز 120 * 240 از جنس پلکسی گلاس و سایز های بزرگتر از جنس شیشه ساخته می شود. میز ها نیز از جنس ام دی اف، چوب و فلز ساخته می شوند. 

موضوع متداولی که گاها در بعضی ماکت ها پیش می آید این است که نیاز به تغییرات و یا تعمیرات دارند. از این رو شرکت فورسین توسط متخصصان مجرب در اسرع وقت نسبت به اعمال این تغییرات اقدام می نماید.

مقیاس های ماکت های معماری

از مقیاس های بسیار کوچک تا مقیاس 1:1 ساخته می شوند. درک مقیاس ها بسیار ساده است. به این صورت که ۱:۱ به معنای سایز واقعی است و ۱:۱۰ به معنای یک سانتیمتر در مقیاس ماکت و به معنای ۱۰ سانت در مقیاس واقعی و ۱:۱۰۰ به معنای هر ۱ سانت در مقیاس به معنای یک متر(۱۰۰ سانت) در واقعیت است.
بدین ترتیب هرچه مقدار عدد بعد از دو نقطه بزرگتر می شود ابعاد آن کوچک تر خواهد بود.


مقیاس های رایج در ساخت  به شرح ذیل می باشند:

 • 1:1  اندازه واقعی (معمولا در ماکت جزئیات)
 • 1:2 جزئیات
 • 1:5 جزئیات
 • 1:10 فضای داخلی و مبلمان
 • 1:20 فضای داخلی و مبلمان
 • 1:50 فضای داخلی -پلان طبقات
 • 1:100 نمای خارجی و برش
 • 1:200 نمای خارجی و سایت
 • 1:300 ماکت حجم و سایت
 • 1:500 سایت پلان، مدل حجم
 • 1:1000 مدل شهری – مدل پر و خالی
 • 1:2500 سایت پلان – نقشه شهری

نمونه کار های ماکت معماری شرکت فورسین

پروژه پدیده مشهد

پروژه آرتمیس

پل کابلی خلیج فارس

برج های دوقلو قشم

در صورت درخواست محصول و یا کسب اطلاعات فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

سوالات متداول

هر کدام منحصر بفرد است و بستگی به متریال مصرفی، روش ساخت، جزئیات مورد نیاز و ابعاد و… متفاوت است. قطعا یک مدل بزرگ هزینه بیشتری نسبت به یک مدل ساده و کوچک دارد.

خیر، ما مشتریانی از سراسر کشور داریم که متاسفانه تاکنون موفق به ملاقاتشان نشدیم ولی به صورت منظم با آنها در ارتباطیم.

شما می توانید از سراسر کشور فایل های خود را برای ما ارسال کنید. پس از واریز مبلغ پیش پرداخت می توانید از طریق دریافت روزانه عکس های پروژه تان در جریان مراحل کار قرار بگیرید و در نهایت پس از اتمام پروژه با روش مورد نظرتان از قبیل پست، پیک(تهران)، باربری، و غیره سفارشتان را تحویل بگیرید. در مورد پروژه های خاص در صورت نیاز (عکاسی، عقد قرارداد رسمی و …) نیرو های ما در جلسات شما حاضر خواهند شد.

بطور معمول رنج نرمال ساخت، مدتی بین دو تا سه هفته می باشد. بنابراین در خصوص پروژه های حجمی و ساده تر گاهی در کمتر از دو روز و در مورد پروژه های حجیم تر و پر جزئیات گاهی تا شش هفته نیز زمان میبرد.

با توجه به نوع پروژه و بودجه شما ، متخصصان ما متریال مناسب را به شما پیشنهاد می دهند. اما بطور معمول از انواع ورق ها و انواع پروفیل اکریلیک (پلکسی گلاس)- مقوا- چوب بالسا – تخته های سه لایی – ورق های ام دی اف و چوب – انواع رزین- گچ و گل – پی وی سی- ورق های پلی کربنات- پلی استایرن- پلی اورتان- ای بی اس- اسفنج- ورقها و پروفیل های فلز- مولتی استایل و غیره استفاده می شود.