دیوار-مه

دیوار مه یا پرده مه تصویری، که به FOG SCREEN نیز معروف است یک محصول بسیار جذاب تبلیغاتی جهت استفاده برای معرفی محصولات شما می باشد. این محصول به دلیل جذاب بودن و افکتی بودن، جایگاه خاصی میان انواع ابزار تبلیغاتی دارد. در واقع پرده مه تصویری دستگاهی است که تولید بخار سرد می کند و هر آنچه را که قصد نمایش آن را داریم، بر روی ذرات بخار ارائه می دهد. این دستگاه در ارتفاع دو متر نصب می گردد. البته نصب آن به صورت کاملا دقیق انجام می شود. پروژکتور روی بخار آن می تابد. اتفاقی که می افتد این است که شما می توانید تصویر محصول را بر روی هوا و بر روی انبوهی از بخار به صورت معلق ببینید.

 

دیوار مه این قابلیت را به کاربر می دهد تا عابرین و یا مشتریان از میان این پرده و تصویر منعکس شده در نمایشگر مه عبور نمایند , و در عین حال تبلیغات یا خوش امد گویی و یا هرگونه تصویر یا فیلم دلخواه را ملاحظه و از میان آن عبور نماید. همان طور که قبلا اشاره شد، این محصول بدلیل جذاب بودن، به راحتی می تواند نظر عموم مردم را به خود جلب کند. و علاوه بر ایجاد حس کنجکاوی، می توان اطلاعاتی را در خصوص معرفی شرکت و برند تجاری خود، از طریق این دستگاه به آنها ارائه بدهید.

صفحه نمایش بخار دیوار مه

مزایا و معایب دیوار مه

مزایای مهمی که می توان به آن ها اشاره کرد عبارتند از: 

  • امکان عبور افراد و عابرین از میان تصویر معلق در فضا 

  • قابلیت تنظیم شدت مه و شدت باد محافظ پرده

در مقابل معایبی نیز دارد که به آن ها اشاره می کنیم:

  • ریختن مقدار خیلی کم قطرات عرق شبکه خروجی مه

  • این دستگاه به صورت دائمی کار نمی کند.

فاگ-اسکرین

ساز و کار دیوار مه تصویری

اساس کار فاگ اسکرین یا همان پرده مه بر اساس تکنولوژی اولتراسونیک می باشد. اما این تکنولوژی چیست و چگونه کار می کند؟!

تکنولوژی اولتراسونیک که معمولا در دستگاه بخور سرد و گاهی در دستگاه بخور گرم نیز به کار می رود، از یک دیسک سرامیکی پیزوالکتریک تشکیل شده است. سرامیک به دلیل پیزوالکتریک بودن در حضور جریان الکتریکی در فرکانس اولتراسونیک (که در این فرکانس دیگر صدای موج ایجاد شده در آب شنیده نمی شود) نوسان می کند.

این عمل منجر به نوسان در آب می شود و آب نیز سعی در دنبال کردن نوسان فرکانس بالای صفحات را دارد. اما به دلیل اینرسی جرم و وزن نسبی نمی تواند در همان فرکانس نوسان کند و موج آب در آن با تاخیر در پشت موج دیسک حرکت می کند. حاصل آن ایجاد یک منطقه کم فشار بین آن هاست. در ادامه یک حفره را شکل می دهد. این حفره می تواند به صورت خلا یا از هوا پر شود. زیرا در آب، هوای محلول نیز وجود دارد که با ایجاد ناحیه کم فشار به سمت حفره حرکت می کند.

 این حفره وقتی منفجر می شود انرژی زیادی ایجاد می کند. ارتعاش دیسک نیز در سطح آب امواج مویرگی ایجاد می کند. این امواج مویرگی به دلیل کشش سطحی و گرانش نوسانات را بالا و پایین می کنند. با انفجار حفره یک موج مویرگی عرضی در سطح شکل می گیرد . و در نتیجه در بالای موج قطرات بسیار ریزی از آب ایجاد می شود که از انرژی کافی برای شکستن کشش سطحی و خارج شدن از سطح آب برخوردارند.  همچنین می توانند به راحتی وارد هوا شوند.

همچنین می توان با استفاده از یک چشمی به هوشمند شدن فاگ اسکرین نیز کمک کرد. به این صورت که با حرکت دست می توان تصاویر را جابجا کرد.

راه اندازی و نصب دستگاه دیوار مه

این دستگاه به دلیل سنگین بودن وزن در صورت اجاره یا خرید در حالت های مختلف نصب می گردد. و در صورتی که برای اجاره باشد، بر روی اسپیس فریم و در صورت خرید دستگاه با آهن کشی نصب می گردد. پرده مه نیاز به آبرسانی دارد که در نسخه ثابت به آب شهری متصل می گردد و در صورت اجاره مخزن روی آن قرار می گیرد. 

ما در مجموعه تبلیغاتی فورسین پروژه های متنوعی را در نقاط مختلف کشور به سرانجام رسانده ایم. استفاده از این دستگاه با توجه به جذابیت هایی که دارد برای بسیاری از کسب و کار ها سبب جذب مشتریان بیشتر و نیز جلب توجه مخاطبان به سمت محصولات کاربران شده است. همین امر رضایت بیشتر کاربران به همراه داشته است.

نکاتی در رابطه با فاگ اسکرین

مکانهای مناسب استفاده از دستگاه

نمایشگاهها
شوروم ها ، ایونت
معرفی برند و محصول
استیج خواننده ، لابی ، هتل ها

از فاگ اسکرین یا همان نمایشگر مه در قسمتهای مختلف تالارها و باغ تالارها بخصوص به عنوان ورودی سالن و در محیط باغچه، در ورودی سالنهای همایش جهت تبلیغات، نصب پرده مه  در قسمتهای مختلف اماکن تفریحی به طور مثال شهر بازی ها و تونل وحشت استفاده می شود. 

پرده مه در راه رو ها و ورودی و خروجی های فروشگاهها و مراکز خرید جهت تبلیغات اجناس و کالاهای فروشندگان، در پاساژها و در غرفه های نمایشگاهی و تبلیغاتی ، قسمتهای مختلف ایستگاههای مترو و فرودگاهها و رستورانها استفاده می شود

کاربردهای دستگاه فاگ اسکرین

معرفی برند و لوگوی مجموعه ها
معرفی محصولات

گارانتی و پشتیبانی دستگاه

8ماه گارانتی کامل قطعات داشته و بصورت دوره ای ماهیانه دو بار در تهران توسط شرکت فورسین بررسی و رفع ایرادات پرده مه انجام می شود . مدت گارانتی کاملا قابل تمدید می باشد.

نمونه های دیوار مه (فاگ اسکرین) شرکت فورسین

در صورت درخواست محصول و یا کسب اطلاعات فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

سوالات متداول

بله، با تاباندن تصاویر از سه پروژکتور و زوایا مختلف، تصاویر کاملا سه بعدی بر روی پرده نمایان می شوند..

بله، پخش هر دیتایی بر روی این دستگاه امکانپذیر است. شما می توانید این دستگاه را در هر ابعادی سفارش دهید..

بله، با قرار دادن یک چشمی کوچک این قابلیت فراهم می شود که بتوانیم با اشاره دست تصاویر را در هوا عوض کنیم.

بله، این مخزن با یک شلنگ به ورودی آب وصل و عمل پر و خالی شدن مخزن از این طریق انجام می شود.

بله، به طوری که مدعوین از داخل مه تشکیل شده رد شده، تصاویر را به هم ریخته و سپس تصاویر دوباره شکل می گیرند.

حضور دستگاه در مکان های پر نور و پر از باد و نداشتن بک گراند تیره از عوامل مهمی آن هستند. بک گراند تیره وضوح تصویر را بیشتر می کند. حضور باد زیاد نیز تصاویر را برهم می زند.

حداقل ۳۰ روز کاری برای ساخت زمان نیاز است. اجاره نیز به مدت 4 روز نمایشگاهی است. از این رو برای ثبت سفارش خود باید زودتر با کارشناسان هماهنگی ها را انجام دهید..

تراکم بسیار بالا بخار به صورت خطی برای ایجاد تصویری جذاب می باشد. همچنین همانند دستگاه بخور خانگی عمل کرده که باعث تصفیه هوا می شود.