آینه هوشمند چیست؟

آینه هوشمند

آینه هوشمند یک آینه دو طرفه با نمایشگر داخلی در پشت شیشه است. این محصول برای افراد پرمشغله ای که می خواهند چند کار را انجام دهند و در حین حرکت مطلع شوند مفید خواهد بود. آینه هوشمند یا آینه تصویری در واقع همان آینه معمولی موجود در خانه های ما است. با این تفاوت که در زمانی که شما انتخاب می کنید، تبدیل به یک LCD و یک نمایشگر می شود. آینه تصویری می‌تواند هر چیزی را که می‌خواهید روی سطح آینه نشان دهد، مانند زمان فعلی، پیش‌بینی آب‌ وهوا، تیتر اخبار، قرار ملاقات‌های آینده و موارد دیگر.

به جای بیرون کشیدن مداوم یک دستگاه، می توان در حین انجام کارهای نظافت روزانه از آن مطلع شد.

امروزه به نظر می رسد هر دستگاهی دارای یک نسخه «هوشمند» از آن است. ساعت‌های هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند، یخچال‌های هوشمند، بلندگوهای هوشمند، تجهیزات تبلیغاتی هوشمند و حتی چراغ‌های هوشمند وجود دارند.

آینه های هوشمند می توانند در همه اندازه ها از آینه های رومیزی کوچک گرفته تا آینه های کامل حمام باشند.

عکس زیر آینه هوشمندی است که برای روشویی ساخته شده است:

 

آینه هوشمند-Mirror

آینه هوشمند چه کاری می تواند انجام دهد؟

چیزی که Smart Mirror را «هوشمند» می کند، توانایی نمایش هر اطلاعاتی که می خواهید روی آن است. یک آیینه تصویری هوشمند را می توان برای نمایش پیش بینی های آب و هوای محلی، برنامه تقویم آینده شما، پیام های رسانه های اجتماعی و غیره سفارشی کرد.

حتی می توان دستورات صوتی را با استفاده از الکسای آمازون یا دستیار خانگی گوگل اضافه کرد. با دستورات صوتی می توانید سوالات آینه خود را بپرسید، یادآوری تنظیم کنید، یا سایر دستگاه های هوشمند خانه خود را کنترل کنید.

به عنوان نمونه ای از کاری که یک آینه هوشمند می تواند انجام دهد:

روز، تاریخ و ساعت فعلی

آب و هوای فعلی و پیش بینی هفته

عناوین اخبار طنز

تقویم گوگل من

این محصول به راحتی می تواند سفارشی شود تا هر اطلاعاتی را که می خواهید در آن گنجانده شود. افراد زیادی وجود دارند که به صورت آنلاین ماژول ها و کدهای سفارشی را برای این آینه و برای انجام کارهای مختلف می سازند.

آینه های تصویری هوشمند چگونه کار می کنند؟

یک آینه هوشمند سه جزء دارد: یک آینه دو طرفه، یک نمایشگر و یک دستگاه کامپیوتری. بیایید به هر بخش و نحوه اجرای آیینه هوشمند نگاه کنیم.

آینه دو طرفه:

یک آینه معمولی لایه ای پشت شیشه دارد که 100% نور ورودی را منعکس می کند. این بدان معناست که وقتی به آینه نگاه می کنید، بازتاب خود را می بینید. یک آینه دو طرفه نور را از یک جهت منعکس می کند، اما اجازه می دهد نور از جهت دیگر عبور کند.

احتمالاً آینه های دو طرفه را در فیلم ها در اتاق های بازجویی پلیس دیده اید. آینه‌های تصویری هوشمند از آینه‌های دو طرفه استفاده می‌کنند تا نور نمایشگر از داخل آینه عبور کند.

صفحه نمایش:

پشت آینه دو طرفه یک صفحه نمایش / تلویزیون / تبلت قرار دارد. این برای نمایش هرگونه اطلاعات یا ماژول برای آینه هوشمند شما استفاده می شود. اندازه نمایشگر می تواند به اندازه آینه باشد یا می تواند کوچکتر از آینه باشد.

رایانه:

چیزی باید محتوایی را که در آینه تصویری خود می بینید اجرا کند. یک دستگاه کامپیوتری کوچک برای تامین انرژی یک آینه هوشمند کافی است.

نوع دستگاه کامپیوتری مورد نیاز شما بستگی به کاری دارد که می خواهید آینه تصویری شما انجام دهد.

مزایای آینه هوشمند

مانند بسیاری از دستگاه های هوشمند، تا زمانی که از یکی از آنها استفاده نکنید، تصور اینکه چقدر می توانند مفید باشند دشوار است. مزیت بزرگ آینه هوشمند امکان نمایش اطلاعات مفید بدون نیاز به باز کردن برنامه ها یا انجام کاری است.

شما به سادگی به آینه هوشمند خود نگاه می کنید و اطلاعات در آنجا وجود دارد.

برای مثال تصور کنید آینه حمام شما یک آینه هوشمند است. هر روز صبح احتمالاً از خواب بیدار می شوید و در حالی که دندان های خود را مسواک می زنید یا برای روز آماده می شوید، جلوی آن آینه می ایستید.

تصور کنید در حالی که روال صبحگاهی خود را انجام می دهید می توانید به آینه خود نگاه کنید و گزارش ترافیک، پیش بینی آب و هوای روز و برنامه روزانه خود را ببینید.

اینکه بتوانید تمام این اطلاعات مفید را بدون ایجاد وقفه در روال عادی خود دریافت کنید، بسیار لذت بخش است. می توانید آینه خود را سفارشی کنید تا هر چیزی را که مفید می دانید نمایش دهد.

آیا می خواهید تغییرات قیمت سهام را ببینید؟

می خواهید یک نقل قول روزانه یا یک جمله انرژی بخش برای الهام بخشیدن داشته باشید؟

دسترسی به هر آنچه که نیاز دارید، با آینه تصویری بسیار آسان است.

مزیت بزرگ ساخت آینه هوشمند ماژول ها و نرم افزارهایی است که دیگران قبلاً ساخته اند. به معنای واقعی کلمه، صدها ماژول مختلف وجود دارد که افراد دیگر ساخته اند که می توانید از آنها برای آینه هوشمند خود استفاده کنید.

___می‌توانید با انتخاب ماژول‌هایی که می‌خواهید، آینه هوشمند خود را کاملاً سفارشی کنید.

 

آینه هوشمند-آیینه جادویی

یک ویژگی بزرگ خانه

همه کسانی که برای اولین بار این تکنولوژی را می بینند همیشه با پوزخند بزرگی مثلا از حمام بیرون می آیند زیرا نمی توانند چیزی را که اخیراً دیده اند باور کنند. ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد.

وقتی کسی وارد حمام می شود، این چیزی است که می بیند:

همانطور که آنها در حمام راه می روند، یک سنسور در آینه بلافاصله LED های اطراف لبه آینه را روشن می کند و کل حمام را روشن می کند.

همانطور که آنها به سمت آینه می روند، صفحه نمایش هوشمند روشن می شود و هر چیزی را که ما تنظیم کرده ایم نشان می دهد.

نکته ای که بر آن تاکید داریم این است که وقتی به درستی انجام شود، یک آینه هوشمند می تواند یک ویژگی عالی در خانه شما باشد.

ویژگی های آینه هوشمند:

نکته مهم در مورد ساخت آینه تصویری هوشمند این است که می توانید آن را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

صفحه لمسی:

افزودن ویژگی تاچ، به آیینه هوشمند به شما امکان می دهد با آن تعامل داشته باشید.

نور LED:

یک نوار LED ساده در اطراف آیینه هوشمند شما می تواند نورپردازی خوبی را به اتاق شما اضافه کند.

سنسور حرکت:

وقتی وارد اتاق می‌شوید، آیینه هوشمند خود را به‌طور خودکار روشن کنید.

کنترل صدا:

از آینه خود سؤال کنید یا به آن دستور دهید.

تشخیص چهره:

آیینه شما می تواند تشخیص دهد که چه کسی در اتاق است و محتوا را متناسب با هر فرد سفارشی کند
همانطور که می بینید، انعطاف پذیری زیادی نسبت به آینه هوشمند خود دارید.

آیا ساخت آینه هوشمند سخت است؟

اگرچه ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما در واقع ساخت یک آیینه هوشمند چندان سخت نیست.

___شرکت فورسین همه چیز را در مورد ساخت آینه هوشمند با کیفیت می داند.

آینه های جادویی فقط برای فروشندگان لباس نیستند.

آنها را می توان در فروشگاه های محصولات زیبایی، آرایشگاه ها و سایر فضاهای خرده فروشی استفاده کرد. به عنوان مثال:

فروشگاه‌های زیبایی:

می‌توانند از آینه‌های هوشمند استفاده کنند تا به مشتریان اجازه دهند محصولات آرایشی و مراقبت از پوست مختلف را بدون نیاز به استفاده فیزیکی از محصول امتحان کنند. این نه تنها تجربه مشتری را افزایش می دهد، بلکه میزان ضایعات مشتریان را که چندین محصول را امتحان می کنند نیز کاهش می دهد.

فروشگاه‌های لوازم خانگی:

می‌توانند از آینه‌های تصویری برای نمایش مبلمان و محصولات دکوری مختلف در یک اتاق مجازی استفاده کنند. مشتریان می توانند قبل از خرید مشاهده کنند که محصولات مختلف در خانه های خود چگونه خواهند بود. این نه تنها به مشتریان کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه تری بگیرند، بلکه میزان بازگشت محصول را نیز کاهش می دهد.

در خاتمه، آینه های هوشمند می توانند تجربه خرید شخصی تری را به مشتریان ارائه دهند. جهت سفارش و ساخت آینه تصویری با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *