آبنمای معلق چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

آبنمای معلق: امروزه هر مکانی که ساخته می شود باید جاذبه های تصویری در آن گنجانده شود. این امر باعث می شود تا لذت حضور در مکان برای افراد فراهم شود. و به نوعی خاص بودن آن فضا در ذهن افراد باقی بماند. بر همین اساس معماری های متنوعی برای زیبا سازی های فضا استفاده می شود. یکی از این زیبایی ها به دکوراسیون فضا اختصاص دارد.

یک فضای دنج مانند رستوران را در نظر بگیرید. که افراد برای خوردن غذای دلخواه خود به آن جا مراجعه می کنند.

در صورتی که فضای رستوران، دکوراسیون جذاب داشته باشد. افراد از حضور در رستوران لذت برده و برای حضور بعدی هم برنامه ریزی می کنند. یکی از این دلایل فضای جذاب و دیدنی داخل رستوران است که افراد را ترغیب می کند.

آبنمای معلق داخلی همان مزایای مشابه با فضای باز و سایر موارد را دارد. انواع مختلفی از اشکال، اندازه ها و در سبک های ویژه ای، از آبنماهای معلق داخل منزل و یا در محل کار وجود دارد.

مزیت های استفاده از آبنمای داخلی

  1. محیط آرامش بخش: صدای آرامِ قطره قطره قطره شدن آب در یک آبنمای معلق داخلی می تواند فضای آرامش بخشی را برای هر اتاق ایجاد کند. چه در اتاق نشیمن در خانه شما باشد و چه در اتاق انتظار یک مطب دندانپزشکی. ویژگی های آبنمای داخلی می تواند به مردم کمک کند تا آرام شوند، آرامِ آرام، و احساس راحتی کنند. فضای آرامش بخش نیز مردم را ترغیب می کند تا در آن محیط حاضر شده و دور و بر آن جمع شوند.

 

  1. جذابیت زیبا: سبک، شکل و مواد استفاده شده در آبنماهای داخلی امروزه بسیار بهبود یافته و از تنوع بیشتری برخوردار است. آبنماهای داخلی امروزی می توانند انواع دکوراسیون و یک ظاهر طراحی داخلی را تکمیل و تقویت کنند. خواه به دنبال چیزی مدرن، خواه کلاسیک و یا حتی سفارشی باشید. اکنون می توانید یک فواره مناسب برای فضای دلخواه خود تهیه کنید.

 

داشتن هوای مطبوع و گیاهانی شاداب

 

  1. کیفیت هوا را بهبود می بخشد: وقتی آب از آبنمای داخلی منزل یا محل کار شما تبخیر می شود، یون های منفی آزاد می شوند. این یونهای منفی هوا را تمیز می کنند و باعث تنفس بیشتر می شوند. و همچنین هوای پاک به شما کمک می کند تا بهتر تمرکز کنید.

 

  1. به عنوان یک مرطوب کننده، رطوبت هوای اتاق را دو برابر می کند: آبنماهای دیواری و ایستاده به رطوبت اتاق افزوده و باعث رطوبت بیشتر آن می شوند. این مسئله باعث بهبود کیفیت هوای محیط در هنگام آلودگی بر اثر سرماخوردگی یا بیماری های دیگر، می شود. در ضمن افزایش رطوبت برای گیاهان خانگی نیز مفید است و باعث می شود گیاهانی سالم و سرزنده داشته باشید.

 

فواید بزرگ داشتن آبنماهای داخلی را تجربه کنید

 

  1. کیفیت زندگی را بهبود می بخشد: قطره قطره جاری شدن، همراه با صدای ملایم و دلنشین آب، یک ویژگی مهم آبنمای داخلی است. که می تواند یک عامل رفع استرس عالی باشد. باعث آرامش، تفکر، راحتی و کیفیت خواب را بالا می برد. خوب خوابیدن در طول شب باعث از بین رفتن استرس می شود. این امر سبب می شود فرد با انرژی ، شادی و خوش بینی بیشتری فردا را آغاز نماید. این آغاز و شروع عالی، منجر به افزایش کیفیت زندگی و سلامتی بهتر خواهد شد.

 

  1. تعمیر و نگهداری کم هزینه: نگهداری از آبنماهای خانگی آسان است. و هر دو هفته یکبار، به پر کردن آب نیاز دارد. زمان تمیز کردن آبنماهای داخلی حدودا هر 4 – 6 ماه می باشد. البته تمیز کردن آن به سادگی انجام می شود. ابتدا شامل خاموش کردن فواره. سپس تخلیه آب می شود. در نهایت پاک کردن سطح خارجی فواره، لوله داخلی، موتور و لوله کشی فواره را در پی خواهد داشت. که کاملا آسان است.

 

امروز با شرکت فورسین تماس بگیرید تا در مورد آبنماهای داخلی ما بیشتر بدانید. ما کمک خواهیم کرد تا بهتر تصمیم بگیرید، کدام نوع آب نمای داخلی برای فضای شما مناسب است.

نکات مهم جهت نصب آبنمای معلق

از زیبایی های دکوراسیون فضا می توان به آب نما اشاره نمود. آب نما انواع مختلفی دارد که آبنمای معلق یکی از آن هاست. برای نصب آب نما باید نکاتی رعایت شود تا طراحی ساختار آن با اصول طراحی و نصب همخوانی داشته باشد.
در این نوع از آب نما همچون سایر آب نما ها به لحاظ سر و صدا، حرکت، انعکاس، آرامش، تحرک، تأثیر خنک کننده و نور باید توجه کافی به عمل آید. نکات فوق باید با توجه به مکان نصب آب نما برنامه ریزی شود.
در فضایی که آب نمای معلق نصب می شود باید بتوان جذابیت نور را در میان آب به نمایش در آورد.  با این کار از راکد ماندن آب جلوگیری به عمل خواهد آمد. نکته مهمی که در اینجا لازم است بیان گردد آن است که با نور می توان انواع تکینک های لازم برای جذابیت این آب نما را به کار گرفت.
در واقع نور منشأ بسیاری از پدیده ها از جمله حرکت، تحرک، انعکاس و لرزش است. در صورت بکار گیری درست می تواند تفاوت های زیادی به لحاظ بصری ایجاد نماید، با ویژگی های بیان شده استفاده از آب نمای معلق به عنوان یکی از جاذبه های شهری شناخته شده است و در شهر های بزرگ به وفور دیده می شود.

شرایط نصب آب نمای معلق

شرایط نصب این تکنولوژی مانند شرایط نصب هر آب نمای دیگری باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. نکته مهم آن است که هر آب نمایی از جمله آب نمای معلق باید در زمین مناسب با شرایط محیط خاص نصب شود. همچنین نیاز است تا موقعیت زمین با شرایط آب نمای مذکور هماهنگی بسیار داشته باشد.
فضا های عمومی شهر مانند پارک، باغ یا هر فضای سبز دیگر برای نصب آب نما نیاز دارد که با ابتکار جدید طرح آب نمای معلق برنامه ریزی شود. سلیقه مکان نصب و مطابقت آن با فرهنگ، اجتماع و گروه های سنی مراجعه کننده در فضای مورد نظر نیز عواملی هستند که برای نصب این تکنولوژی نیاز است.

برخی از امکانات مورد نیاز

– محیط داخلی بدون نور زیاد آفتاب
– امکان کنترل نصبی نور محیط
– دسترسی مردم به سطح قطرات برای جذابیت بیشر
– بدون نیاز به لوله کشی و اتصال آب مستقیم

فضاهای مناسب برای نصب

– رستورانها
– مراکز تجاری
– لابی شرکتها
– نمایشگاه ها
– مکان های پر تردد